Co mě inspiruje

Má cesta s Wacky Weave

Moje WW cesta začala před několika lety, když jsem uviděla první WW projekt autorky Hildy Ilony Steyn. Veškerou její práci a příběh najdete na jejím blogu

Wacky weave projekty jsou tvořeny technikou Interlocking crochet (proplétané háčkování). Tato technika pracuje s dvěmi barvami. První základní barva a druhá kontrastní (jako kontrastní barvu můžete využít několik barev v rámci projektu). Základní barvou se uháčkuje mřížka a kontrastní barvou se následně proplétá mřížka podle vzoru buď před nebo za mřížku základní barvy. Vždy je potřeba mít na paměti, že se háčkuje vždy základní barvou do základní barvy a kontrastní barvou do kontrastní barvy. 

Krásné video k této technice natočila také Hilda a má ho zveřejněný na svém blogu. Odkaz můžete najít tady.

Ve všech českých návodech jsou použity zkratky, které najdete v tomto souboru.

První Hildy dekou kterou vytvořila technikou Interlocking crochet je WW Squares

Deka je jednoduchá, elegantní, jedním slovem nádherná. Na první pohled mě zaujala. Když jsem se dočetla, že Hilda plánuje další CAL (Crochet along = společné háčkování na pokračování), neváhala jsem ani chvilku a oslovila ji s nabídkou překladu jejího dalšího díla do češtiny a možnosti publikovat v naši FB skupině odkazy na její stránky s návodem.  A tím začala naše spolupráce.

Dalším jejím úchvatným dílem, které už můžete tvořit podle českého překladu, je WW Babette. Deka je tvořena 27 díly obdelníkového nebo čtvercového tvaru a různých velikostí. První středový díl je pouze jedenkrát, ostatní díly se háčkují dvakrát a následně se sháčkovávají podle předepsaného vzoru a vznikne tak čtvercová deka o velikosti přibližně 1,5 m.

Třetí WW deka z dílny Hildy Ilony Steyn se jmenuje WW Log Cabin. Tato deka je jedinečná v tom, že se tvoří od středového čtverce dokola postupným naháčkováváním dalších dílů. Není nutné žádné sešívání/sháčkovávání čtverců dohromady a můžete tak věnovat více času háčkování. 

Minulý rok před Vánoci vydala Hilda sadu návodů na WW prosírání, které nesou název WW Placemats. Tyto návody nejsou přeloženy do češtiny.

A protože každá další deka Hildy obsahuje opět něco nového, není tomu  jinak ani u její dalšího projektu. Poslední WW deka, kterou Ilona vytvořila je WW Rainbow in the Round –  duha kolem dokola. Tato deka je vyjímečná tím, že je háčkována dokola kolem předchozích dílů.  

A aby byla celá kolekce úplná, tak musím ještě zmínit poslední WW projekt. Jedná se o pelerínu WW La Lola. Je to jedinečný projekt pro „divoké ženy“, jak sama Hilda uvedla. Pomocí jednotlivých dílů vytvoříte kabátek s kapucí. Tento projekt je právě v běhu, tzn. že se můžete zapojit do společného háčkování a společně sdílet tvoření společné věci. První díl návodu vyšel 1. 11. 2019  a po dobu následujících 7 týdnů se společně budeme setkávat, háčkovat a výsledkem bude kabátek, který vidíte na této fotce. Všechny díly budou dostupné  na Hildiným webu (každý pátek přibude nový díl).

A myslíte si, že tímto má WW cesta končí? Ani náhodou. 

V září jsem využila možnosti účasnit se workshopu, který Hilda organizuje. Cílem tohoto workshopu je, naučit nás vytvořit samostatně vlastní WW projekty.

Tady jsou ukázky některých mých úkolů.

 V dalším článku Vám představím můj vlastní WW projekt. Už se těšíte? Napište mi, co si o této technice myslíte a jaký motiv byste chtěli vidět v mých návodech.

Sledovat mě můžete na Ravelry nebo Instagramu.

 

2 thoughts on “Má cesta s Wacky Weave

 1. Děkuji mnohokrát, povzbudila jste mě, abych to také vyzkoušela. myslíte, že mohu začít dekou WW Rainbow in the Round? Tímto příspěvkem jste mě opravdu potěšila, děkuji.
  Přeji vám krásné podzimní dny a těším s na váš WW projekt. Jana Coufalová

  1. Myslím, že WW Rainbow in the Round je skvělá na začátek. Technika je dobře popsaná, podle videa je snadno zvládnutelná a pokud si ji osvojíte, pak už to půjde samo. Už se těším na vaše barvy, budu ráda, když se pochlubíte 🙂
   Už mám jeden projekt nachystaný, jen ho musím dotáhnout a samozřejmě to sepsat.
   Děkuji za Váš komentář,
   Dani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..