Návody

Propletená kočička

Propletená kočička je jeden z mých prvních autorských projektů technikou Interlocking crochet (proplétané háčkování), někdy může být tato technika označena i jako mozaika.

Technika je jednoduchá a s trochou snahy si ji osvojíte velmi rychle. Věnovala jsem ji i celý jeden článek Interlocking crochet – jak na něj. Pokud jste jej ještě nečetli, doporučuji do něj nahlédnout a zkusit si udělat zkušební vzorek. Poté už pro Vás kočička bude snadná.

Konečná velikost je přibližně 25×30 cm (bez lemu) v závislosti na použité přízi a způsobu Vašeho háčkování. Samozřejmě, můžete zvolit rozustnější lem a velikost tím zvětšit. 

 

Velmi děkuji Stanka Javornícka Legátová za otestování návodu a uháčkování krásné kočičky. Všechny fotky v tomto návodu jsou její dílo a já si její pomoci velmi vážím.

 

Kočičku můžete využít například jako povlak na polštář – stačí našít na jednu stranu povlaku, nebo uháčkovat 2x a spojit. Stejně tak můžete udělat několik kočiček a spojit je k sobě a vytvořit menší dětskou deku. 

Jaké máte nápady na využití svoji kočičky Vy? 

Pochlubte se v komentářích, nebo sdílejte své hotové výrobky na sociálních sítích s #daduellecrochet nebo propojte svůj projekt s návodem na Ravelry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..