Návody

Šátek Andělská křídla

K vytvoření tohoto šátku mě inspiroval šátek Jarní anděl publikovaný v časopisu CraSy háčkování se Sylvií Rasch (náhled tohoto časopisu v němčině k dispozici na tomto odkazu). 

Návod na šátek najdete na konci článku.

Šátek Andělská křídla není klasický trojúhelníkový šátek. Do tvaru tohoto šátku jsem se zamilovala, jakmile jsem jej poprvé vzala na ramena. Mírně prohnutá horní část, kratší spodní cíp a vlnky na okraji šátku, to vše skutečně připomíná křídla anděla. Šátek Vás obejme a Vy máte pocit naprostého bezpečí. Tak nějak se mohu pokusit popsat pocity, které mám, když si Andělská křídla vezmu na sebe. 🙂

Šátek je tvořen oddíly s kříženými sloupky v kombinaci s částmi s filetovými květy. Jednotlivé segmenty jsou od sebe odděleny řadou reliéfních sloupků. 

Jedná se o jednoduchý šátek, který zvládnou i začátečníci. Troufám si říct, že  ani zkušené z Vás se u něj nebudou nudit a plynulé střídání jednotlivých částí jim pomůže si odpočinout a přitom je udrží v tvořivé náladě. Jednoduchá linie šátku působí elegantně a křehce a tvarem velice atraktivně.

Pro můj šátek jsem zvolila gradientní klubko 750m dlouhé v odstínech fialové. Šátek je háčkovaný od nejsvětlejší barvy, tmavý odstín tvořící lem dodává šátku hloubku. 

 

První návrh tohoto šátku byl z bavlny. Měla jsem nutkavou potřebu alespoň jednou vyzkoušet, jak vypadá a jak se  háčkuje šátek z bavlněné příze. Výsledkem byl první prototyp andělských křídel. Tento prototyp neobsahoval moduly s filetovými květy, pouze křížené sloupky oddělené reliefními sloupky a zároveň změnou barvy. Pro vícebarevný bavlněný šátek mi tato kombinace přišla vhodnější.

andelska kridla_bavlneny

Posuďte sami, jak se vybarvil 🙂

 

Já osobně čistě bavlněné šátky v oblibě nemám, nezahřejí a jsou dost těžké, ale barevná kombinace a tvar šátku je naprosto nedostižitelný. Nemohla jsem o tu podívanou ochudit. 

A jakou barevnou kombinaci zvolíte pro svá Andělská křídla vy?

Návod na tento šátek najdete na Ravelry

Těším se na vaše hotová Andělská křídla a budu ráda, když použiteje při prezentaci na sociálních sítích hashtag @daduelle #crossedangelwings.

Sledovat mě můžete na Ravelry nebo Instagramu.

11 thoughts on “Šátek Andělská křídla

  1. Dobry den, mohla bych vas poprosit jestli nemate nakreslene schema? Nemohu pochopit tu druhou radu…. Jinak satek je opravdu krasny.

    1. Dobrý den, schéma k šátku není. Doplnila jsem do vysvětlení zkratek zkratku ŘOx-O – jedná se o mezeru z řetízkových ok, kdy X znamená, kolik těch ŘO bylo v předchozí řadě háčkováno. Snad to už pomůže. Napište, co Vám dělá problém, pokusím se Vám pomoci.D.

    1. Dobrý den, bohužel schéma k tomu šátku není.Ale je to jednoduchý vzor, takže schéma z mého pohledu není potřeba.D.

  2. Dobrý den, šátek se mi moc líbí, je to krásný nápad a dobře vymyšlený návod. Jenom mám pár „redakčních poznámek“: V českém návodu nemáte schéma, jen v anglickém – to je schválně? V českém návodu se vám zřejmě při úpravách textu promíchaly řady 9 a 10, včera večer jsem nad tím seděla a dumala… Pak jsem to nějak udělala podle logiky vzoru. Stáhnout si anglický mne napadlo až teď. Vzor je tak krásný, že mi to stálo za to úsilí 🙂 ale možná by stálo za to ho opravit, když už jste si s ním dala takovou práci a napsala ho a nakreslila schéma…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..