Návody

Sněhová vločka / Snowflake

V poslední době mi život ubíhá hodně rychle. Vždycky jsem měla vše naplánované, vše srovnané. Od té doby, co mám děti, mám pocit, že je všechno vzhůru nohama. Je to jiné a je to krásné.

Myšlenka na Vánoční projekt přišla v půlce listopadu. Sedla jsem k počítači a návrh na projekt byl hotový během jednoho večera. Teď už jen sepsat návod a pustit se do háčkování. Zjistila, že nemám po ruce vhodná bavlněná klubíčka až na Scheepjes Maxi Sweet Treat. Sice slabá, ale barvy přesně vánoční. Čekat se mi nechtělo už ani minutu. Volba byla jasná.

Dnes mám tu čest představit Vám projekt v celé jeho kráse. Pojďme si tedy podívat, co nás čeká. 

Sněhová vločka je tvořena technikou Interlocking crochet (proplétané háčkování).

Pokud jste se zatím s touto technikou nesetkali, podívejte se na můj dřívější článek, ve kterém jsem vše popsala a vysvětlila. Najdete ho zde.  A pokud Vás technika opravdu nadchne, můžete se pustit i do mého předchozího projektu Propletená kočička.

Základní návod je na čtverec téměř čtvercového tvaru (z Maxi Sweet Treat vychází rozměr 20×23 cm, z příze Scheepjes Catona cca 30×40 cm). CAL obsahuje také možnost prodloužené varianty, která obsahuje 2 základní elementy a dělící oddíl, rozměr bude vycházet přibližně na 30×85 cm příze Scheepjes Catona, nebo jí podobné (příze DK).

CAL (crochet along = společné háčkování na pokračování) se skládá ze 3 částí. Jednotlivé části budou publikovány následovně:

  1. část: 8. 12. 2019 – první část základního elementu
  2. část: 15. 12. 2019 – druhá část základního elementu
  3. část: 22. 12. 2019 – lem + rozšíření

A na co můžete projekt použít? 

  • Uháčkujte jeden základní element a máte prostírání/podšálek.
  • Uháčkujte běhoun z několika základních elementů dle instrukcí v části prodloužení.
  • Uháčkujte si povlak na polštář. Můžete udělat dva samostatné základní elementy vč. lemu a spojit k sobě, nebo jenom jeden a ten našít na hotový povlak na polštářek. A nebo druhou stranu polštářku udělejte pouze dlouhé sloupky a proplétanou část nechte pouze na jedné straně.
  • Použijte jako motiv pro svou deku. Pak raději zvolte jinou přízi než bavlněnou, aby byla deka muchlavější a zahřála Vás.

Už se těšíte na začátek projektu? Já moc, hlavně na ty vaše krásné dečky, prostírání, běhouny a polštářky. 

Projekt bude publikován také ve skupině CAL česky a slovensky. V této skupině najdete podporu, můžete sdílet tvé pokroky i fotky. 

Budu ráda, když budete své fotky sdílet i na sociálních sítích. Využijte k tomu prosím tag @daduellecrochet nebo #CALsnowflake. 

Návod je také zveřejněn na Ravelry. Propojte svůj projekt s mým návodem a nebo si jej dejte do fronty.

2 thoughts on “Sněhová vločka / Snowflake

  1. Děkuji a těším se, že se naučím něco úplně nového a ještě udělám další dárek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..